Skip links

Konstrukcje Stalowe - Produkcja

Wytwórnia Konstrukcji Stalowych

Wytwórnia Konstrukcji Stalowych

Konstrukcje stalowe wyprodukowane z wysokiej jakości stali konstrukcyjnej są łatwe w eksploatacji. Jako wytwórnia konstrukcji stalowych wykorzystujemy wyroby walcowane na gorąco i na zimno. Szeroki asortyment wyrobów stalowych stosowany do produkcji daje niemal nieograniczone możliwości w zakresie konstruowania obiektów, których głównym materiałem budowlanym jest stal. Kształtowniki stalowe, jakie możemy wykorzystywać w konstrukcjach to najczęściej dwuteowniki. Ten rodzaj kształtownika jest najbardziej popularny i rozpoznawalny w odniesieniu do konstrukcji stalowych. Oprócz wspomnianych materiałów stosujemy kształtowniki rurowe (okrągłe, kwadratowe, prostokątne).

Oferujemy również wykonawstwo tzw. blachownic (dwuteownik o zmiennym przekroju), które często stosowane są przez naszych projektantów. Niewątpliwie zaletą, która przemawia za stosowaniem stali jako materiału konstrukcyjnego są bardzo dobre parametry wytrzymałościowe.

W porównaniu do konstrukcji betonowych, konstrukcje stalowe są bardziej praktyczne zwłaszcza pod kątem ekonomii wykonania związanej z powierzchnią zajmowaną przez przygotowaną konstrukcję. Jednakże w pewnych typach obiektów optymalnym rozwiązaniem jest łączenie tych materiałów w konstrukcje hybrydowe (żelbetowo-stalowe) i wielokrotnie takie rozwiązania proponujemy naszym partnerom, produkując jako stalowe dźwigary tzw. kratownice.

Projekty realizujemy na podstawie dokumentacji otrzymanej od klienta lub opracowanej przez naszych projektantów i konstruktorów. Nasza doświadczona i wykwalifikowana kadra dobiera najbardziej odpowiednie rozwiązania, zwracając szczególną uwagę na optymalizację kosztów. Wszystkie czynności, takie jak produkcja i montaż wykonujemy z zachowaniem przepisów i zasad BHP wyposażeni w odpowiedni sprzęt i odzież ochronną. Dzięki własnym doświadczonym i stale podnoszącym swoje umiejętności ekipom monterskim i kadrze najlepszych konstruktorów z powodzeniem realizujemy najtrudniejsze inwestycje na terenie całego kraju oraz Europy.

Zapraszamy do współpracy!

 

Oferujemy również usługi w zakresie:
  • wypalania blach,
  • cięcia i gięcia elementów z blach,
  • cięcia kształtowników i wiercenia otworów,
  • spawania,
  • śrutowania,
  • malowania hydrodynamicznego
  • zabezpieczania ogniochronnego elementów stalowych

Zabezpieczamy konstrukcje przed korozją:

1) zabezpieczenie ogniochronne

Budynkom o konstrukcji stalowej stawia się szczególne wymagania bezpieczeństwa pożarowego. Jednym ze sposobów jest zastosowanie powłok ochronnych, które mają zapewnić mniejszy współczynnik przenikania ciepła i dużą wilgotność. Aby to uzyskać stosuje się głównie farby pęczniejące jako izolację ogniochronną. Rozwiązania te mają długi okres trwałości, ponieważ łączone są z standardowym zabezpieczeniem antykorozyjnym.

2) zabezpieczenie antykorozyjne

Inwestorzy najczęściej wybierają do zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcji stalowych powłoki malarskie ze względu na wydajność, trwałość, elastyczność oraz zrównoważone koszty. Mając do dyspozycji projekt, określenie użytkowania oraz warunki atmosferyczne danych elementów stalowych zapewniamy naszym klientom wsparcie w zakresie rozwiązań systemowych dla ochrony przed korozją. Współpracujemy z wiodącymi na rynku producentami farb, dzięki czemu do produkcji wykorzystujemy produkty o najwyższych wymaganiach technicznych, ekonomicznych i środowiskowych.

Często stosowaną metodą zabezpieczania antykorozyjnego konstrukcji stalowych jest cynkowanie ogniowe polegające na zanurzaniu przygotowanych elementów stalowych w wannie z płynnym cynkiem. Przyjęcie tej metody zabezpieczenia stali zwiększa jej odporność na korozję nawet o 10 lat w porównaniu z malowaniem farbami antykorozyjnymi. Generuje jednak wyższe koszty wykonania, a w przypadku wykonywania powłok barwnych na warstwie cynku dodatkowo wydłuża czas wykonywania konstrukcji stalowych w wytwórni.

Return to top of page