Historia zakładu konstrukcji stalowych funkcjonującego w Alkor Sp. z o.o. sięga 2001r.  Pierwotnie produkowano kontenery, zbiorniki i pojemniki do śmieci oraz recyklingu odpadów. Obecnie  zajmuje się głównie produkcją i montażem różnego rodzaju konstrukcji stalowych .
Wykonujemy konstrukcje stalowe hal produkcyjnych, magazynowych, obiektów handlowych, sportowych i rekreacyjnych. Budujemy  konstrukcje stosowane w przemyśle będące elementami instalacji przemysłowych, estakady transportowe, konstrukcje nośne rurociągów i inne.
Firma zatrudnia ok. 50 pracowników. Dysponujemy własną wytwórnią konstrukcji stalowych o potencjale wytwarzania do  250 ton miesięcznie, własnymi środkami transportu, lakiernią i nowoczesną  śrutownią.
Dzięki profesjonalnej i doświadczonej kadrze realizujemy zlecenia trudne i nietypowe. Na przestrzeni lat zrealizowaliśmy wiele obiektów w Polsce i Europie. Gwarantujemy klientom profesjonalne wykonywanie zleceń i krótki czas realizacji.
Aby zapewnić jak najwyższą jakość wykonywanych przez nas konstrukcji korzystamy wyłącznie z atestowanych materiałów dostarczanych przez sprawdzonych dostawców.
Współpracujemy z zaufanymi podwykonawcami oraz nadzorujemy i koordynujemy cały przebieg powierzonych realizacji.

Stawiamy na najwyższą jakość wykonywanych prac, terminowość i rzetelność.

Chętnie udzielimy bliższych informacji na temat naszych możliwości produkcyjnych i w tym celu zapraszamy do odwiedzenia zakładu jak również do składania zapytań na adres email alkor@alkorstal.pl

Od 2009 realizujemy również obiekty w systemie „zaprojektuj i wybuduj” pełniąc funkcję Generalnego Wykonawcy.

Współpracujemy blisko z biurami konstrukcyjnymi, architektami i projektantami wielu branż, co umożliwia wykonywanie kompleksowych dokumentacji a następnie ich realizację .

W ciągu ostatnich lat wypracowaliśmy powiązania z wieloma wiodącymi firmami z branży budowlanej, dzięki czemu możemy zagwarantować Inwestorom pełen zakres usług przy realizacji inwestycji.