Skip links

Historia
Firmy

Historia zakładu konstrukcji stalowych Alkor Sp. z o.o. rozpoczęła się w 1999 r. Zaczynaliśmy od produkcji kontenerów oraz zbiorników stalowych. Od 2004 roku, zajmujemy się głównie produkcją i montażem różnego rodzaju konstrukcji stalowych dla budownictwa i przemysłu.

W roku 2006 Instytut Spawalnictwa w Gliwicach przyznał nam certyfikat I Grupy Zakładów Małych, dający nam uprawnienia do produkowania konstrukcji stalowych w klasie I. W 2012 roku wprowadziliśmy w naszym Zakładzie normę EN 1090-1 (EXC-3 wg EN 1090-2) oraz normę spawalniczą DIN EN ISO 3834-2 certyfikowaną przez TUV NORD która uprawnia nas do produkcji konstrukcji stalowych dla potrzeb całej Unii Europejskiej w klasie do EXC3

Alkor
Dzisiaj

Dziś posiadamy własną wytwórnią o potencjale wytwarzania do 250 ton konstrukcji miesięcznie, dysponujemy środkami transportu, lakiernią i nowoczesną śrutownią. Możemy wykonywać zabezpieczenia antykorozyjne dla konstrukcji pracujących w środowiskach korozyjności do C5M. W razie potrzeby wykonujemy zabezpieczenia ogniochronne konstrukcji przez nakładanie powłok pęczniejących ( posiadamy akredytacje wiodących producentów farb).

Zatrudniamy wykwalifikowanych spawaczy i monterów konstrukcji stalowej. Skład naszej kadry Inżynierskiej tworzą Europejscy Inżynierowie Spawalnictwa, Inspektorzy (Specjaliści w zakresie zabezpieczeń antykorozyjnych), doświadczeni kontrolerzy jakości konstrukcji i technolodzy.

Nasze możliwości i doświadczenie pozwalają nam realizować obiekty logistyczne o powierzchni dachu do kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych, konstrukcje stalowe hal produkcyjnych, magazynowych i obiektów handlowych. Wykonujemy i budujemy konstrukcje stosowane w przemyśle będące elementami instalacji przemysłowych, estakady transportowe, konstrukcje nośne rurociągów i inne. Naszymi klientami oprócz partnerów z Polski są firmy z Niemiec, Dani, Norwegii, Szwajcarii.

Alkorstal

W związku z rozwojem firmy i zwiększonym zapotrzebowaniem rynku na realizowanie gotowych hal pod „klucz” lub dostawę i montaż konstrukcji stalowej hal z lekką obudową powołaliśmy w styczniu 2016r. nowy podmiot gospodarczy Alkorstal Sp. z o.o. Sp.k, który zajmuje się kompleksowym realizowaniem obiektów w formule „zaprojektuj i wybuduj” lub ”wybuduj na podstawie projektu klienta”.

Zespół

Alkorstal tworzą ludzie z dużym doświadczeniem, mający w swoim dorobku wiele znanych realizacji w Polsce, znających potrzeby Inwestorów, współpracujących z najlepszymi biurami projektowymi w Polsce. Przygotowujemy kompletne projekty budowlane, wykonawcze i na ich podstawie budujemy gotowe obiekty pod klucz.

Naszą przewagą nad innymi firmami budowlanymi jest to że posiadamy własną wytwórnię konstrukcji stalowych, możemy błyskawicznie reagować na zmiany wprowadzane przez naszych klientów jeszcze na etapie produkcji i dostosować obiekt do nowych oczekiwań i potrzeb Inwestora. Posiadamy własne brygady montażowe które pracują pod nadzorem naszych inżynierów. Wiemy że największym potencjałem naszej firmy jest to że budujemy kolejne obiekty dla naszych zadowolonych klientów.

Return to top of page